Můj sen

29. říjen 2010 | 08.40 |
› 

Teda, řeknu vám, můj dnešní sen stál za všechny prachy. Obyčejně se mi zdají pěkné blbosti, ale dnes to předčilo vše.

Normálně se mi zdává o poště. Kdysi jsem tam 20 let pracovala. A musím neskromně říct, že dobře. Ve snech je ale všechno jinak. Nic mi nejde od ruky, nesouhlasí mi pokladní výkaz, v pokladně mám málo nebo hodně peněz, jsem pomalá a nemůžu zavázat pytel s dopisy a vůbec vypravit poštu. No, je to vždycky horor. To pak raději vstanu a jdu si číst nebo si pustím PC. Kdybych se snažila sen zaspat, nejde to, zdá se mi pořád dál.

Ale dnes to byl přímo klenot.

Šla jsem jako obvykle na promítání nějakého filmu. Místo toho byla nějaká beseda nebo přednáška (?). (U některých detailů si už nejsem tak jistá). Pod lavicí jsme měli každý velkou papírovou krabici, kterou jsme si měli odnést. Do ruky jsme dostali nějaký plakát a ještě cosi, co už si nevybavuji. Ale přesně vím, že jsme dostali ještě každý 1.000 Kč. Nevím, jaká to byla měna, bankovka byla zelená. Po skončení jsem odešla jen s věcmi v ruce. Někde cestou jsem si vypůjčila starý kočárek (podobný model jako byly v 50. letech), odložila si věci včetně peněz a vracela se pro papírovou krabici. Mezi odloženými věcmi se najednou objevila i zmenšená pancéřová pěst (takové kapesní provedení). Nevím, kde se tam vzala, kdo mi ji dal. Nakonec jsem dělala, že mi nepatří.

Když jsem si dovezla krabici, tak jsem ji otevřela a koukala, co jsem to vlastně vyfasovala. To byste nikdy neuhodli! Sebrané spisy Vasila Bilaka. Např. jeho mluvnice spisovného jazyka českého. Tam byly ručně psané poznámky. Pak nějaké historické pojednání (to už si moc nevzpomínám). U jedné knihy, kterých byla ta krabice plná (a že jich bylo), byl přiložen nějaký oděvní svršek pí. Bilakové. Pak tam byl vykuřovač na včely a další neužitečné věci. Tak jsem si řekla, že všechno odvezu do sběru. K tomu, ale už nedošlo, protože jsem se raději vzbudila a vstala. Kdo ví, co bych ještě objevila v krabici.

Doufám, že to nebude číst nějaký psychiatr a nepoštve na mě zřízence se svěrací kazajkou. K Chocholouškovi se mi ještě nechce. Ale možná by uvítal ten panzerfaust.

Hospodyňka

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Můj sen contritus 29. 10. 2010 - 10:47
RE(2x): Můj sen jarmila 29. 10. 2010 - 11:09
RE(3x): Můj sen contritus 29. 10. 2010 - 11:15
RE: Můj sen adil 05. 11. 2010 - 13:34
RE(2x): Můj sen jarmila 05. 11. 2010 - 14:22