Slavný detektiv Hercule Poirot končí!

16. březen 2011 | 20.11 |

Hercule Poirot

Také jste si oblíbili detektiva, kterého vedle francouzského přízvuku proslavil jeho pěstěný knírek? Teď mu pouze můžete říci »adieu«, tedy  sbohem!
Jeden z nejslavnějších detektivů Hercule Poirot zmizí bohužel už navždy z televizních obrazovek (u nás vysílá ČT1 každý pátek)!
O konci série televizních adaptací románů Agathy Christie, jejichž  ústřední postavou byl šarmantní belgický detektiv ve výslužbě, rozhodla britská televizní stanice ITV. Na točení nových dílů nejsou peníze.
Se svou postavou se bude těžce loučit zejména britský herec David Suchet (64). Roli dostal na základě doporučení členů rodiny slavné spisovatelky. A byla to trefa do černého! Podle kritiků je jeho interpretace detektiva vůbec nejlepší.

Hercule Poirot 1

Ano, nebyl zdaleka jediným představitelem elegantního pána s fištrónem. Roli Poirota ztvárnilo, ať už pro samostatný film či pro  televizi, celkem šest herců,  mezi nimi i slavný Peter Ustinov (†82). Jenže jedině pro Sucheta byl Poirot téměř dvojníkem.
Svou hereckou kariéru s ním spojil na dlouhých 22 let. První epizoda se začala natáčet  v roce 1989 a celkem jich bylo 65! Doufal ještě, že  dokončí roztočenou sérii, jenže ITV rozhodla jinak.
Příčinou nebyla špatná sledovanost, vždyť na celém světě se na jednu epizodu dívalo 330 milionů diváků, ale zoufalý nedostatek peněz.

Hercule Poirot 2

Zdroj: AHA

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře