Tak nám to nastalo

26. říjen 2008 | 08.17 |

Hodiny 1

Tak nám to nastalo. Zimní čas. Prý se správně jmenuje pásmový čas. To je fuk, na jméně nezáleží. Vžitý výraz je zimní čas.

Manžel se stále budil, nemohl dospat rána. O půl osmé zimního času jsem usoudila, že bych už mohla vstát. Uvítal mě dezorientovaný manžel, protože nevěděl kolik je hodin. Můžu se na to vykašlat, abych čekala do tří hodin a pak šoupla všechny hodiny o hodinu zpět.

Říkala jsem si, ráno zapnu počítač, zjistím aktuální čas a šoupnu. Na PC by měl být správný čas. Ouha!!! Nebyl. PC si snaživě upravil čas o dvě hodiny zpět. Tak jsem šoupla čas na PC a postupně na všech hodinách a mobilech.

Teď přijde ta těžší etapa změny času. Přivykání mého těla. To bude oříšek. Za dobu trvání letního času si upravilo biorytmy a já v tom zase budu dělat zmatek. Snad si zvyknu rychleji než při březnové změně. Musím se přizpůsobit.

Řeknu vám, že mě tyto úpravy času pěkně štvou. Vadí to více lidem, řekla bych, že většině. Vadí to např. podle výzkumu i Francouzům, ale neprosadí v EU zrušení tohohle blbého nařízení. Možná to navrhne a prosadí některá jiná země.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tak nám to nastalo pajenka®svetu.cz 26. 10. 2008 - 08:35
RE: Tak nám to nastalo divokepaze* 26. 10. 2008 - 08:35