Martin Shaw slaví

21. leden 2010 | 13.13 |

Martin Shaw slaví 65 let.

Martin Shaw, anglický televizní, divadelní i filmový herec se narodil 21. ledna 1945 v Birminghamu. Shawův otec pracoval jako inženýr a matka se profesionálně věnovala společenskému tanci. Jeho rodiče milovali ochotnické divadlo a sám Martin již ve věku tří let na jeho prknech debutoval. Školu neměl Martin moc v lásce, jediné co ho v ní drželo byla anglická literatura a především Shakespearovy hry, které moc miloval a studoval je na střední škole. Po maturitě pracoval dva roky jako obchodník, nakonec se ale rozhodl studovat dál i díky stipendiu. Jeho kroky mířily na Londýnskou akademii hudby a dramatického umění ( anglicky LAMDA ). Školu úspěšně absolvoval a přicházejí první divadelní role.

Věnoval se divadlu, i svému milovanému Shakespearovi.

U nás vešel ve známost zejména díky seriálu Profesionálové, který se natáčel v letech 1977 - 83.

Martin Shaw - Profesionálové

Dokázal se postavy Ray Doylea zbavit a opět se vrátil na divadelní prkna.

Martin Shaw se dvakrát rozvedl. Se svojí první ženou Jill Allen, se kterou se oženil v roce 1968 má tři děti. Dva syny Joea a Lukea a dceru Sophii. Oba jeho synové se objevili v seriálu JUDGE JOHN DEED. Jeho syn Joe se společně s otcem objevil i v nejdražším projektu BBC, seriálu RHODES, kde Martin ztvárnil postavu britského politika Cecila Rhodese a právě jeho syn Joe si zde zahrál roli mladého Cecila. S druhou ženou Mary Mandsfield se oženil v roce 1985 a se svojí třetí ženou, televizní pracovnicí Vicki Kimm žije od roku 1996 dodnes.

Dnes žije v Norfolku, dům, ve kterém žije vlastnili předci Abrahama Lincolna. Jeho velkým koníčkem je létání, vlastní pilotní licenci a dvouplošník Boeing Stearman. Namluvil mnoho audioknih ( The Hobbit, The Silmarillion... ) a v roce 2006 dělal průvodce pořadem o letadlech pro kanál Discovery Channel.

Martin Shaw 3

Martin Shaw 5

Všechno nejlepší!!!

KV6

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře